Eventy charytatywne #TurboPomoc

blog
2020-06-16

Akcje charytatywne #B3TOUR sięgają jeszcze 2016 roku, ale po kolei.


Po odbudowie pierwszego projektu i po powrocie z Positiveways auto cieszyło się dużym zainteresowaniem na facebooku. Sporo osób pytało mnie o płatne przejazdy w fotelu pasażera i właśnie wtedy zrodził się pomysł na przejażdżki charytatywne.

W lipcu 2016 przyłączyłem się do zbiórki na Paulinkę, która miała mieć operację oczu poza granicami naszego kraju, a później długą rehabilitację:
https://www.facebook.com/events/1002426419878958

Do akcji przyłączyło się dużo osób, a oficjalna zrzutka dostała mocnego „kopa” jeśli chodzi o zasięgi. Zrealizowałem cztery przejazdy w S5, z których to uzbierało się prawie 2000 zł. Całościowo cel rodziców Paulinki został osiągnięty i operacja w Londynie zakończyła się pozytywnie. Paulinka chodzi do przedszkola i wg informacji od jej mamy radzi sobie dobrze. Jednak cały czas przechodzi rehabilitacje i ćwiczy swój wzrok.

Także z tego miejsca jeszcze raz podziękowania dla osób, które wtedy pomogły, a mi dały motywację do podobnych działań w kolejnych latach. Było ich sporo, ale wszystkie na małą skalę i głównie jako przejazdy jednym samochodem.


W 2018 akcje charytatywne miały już być realizowane w formie większych eventów wraz z utworzeniem grupy kierowców z fajnymi autami, którzy chcieliby pomagać przy tego typu zbiórkach. Budowa serwisu i strony szła jednak bardzo opornie, a później całkowicie się posypała, wiec na stronie nie powstało to w takiej formie jak planowałem.

Mimo to realizowałem zbiórki i dokładałem się do innych zrzutek, akcji które nazwałem i zacząłem oznaczać #turbopomoc. Przejazdy dla WOŚP, podpięcie się do zbiórki Positiveways dla hospicjum oraz w 2020 r. zrzutka dla Łukaszka:
https://www.facebook.com/events/780595169128783

Ostatnie wydarzenia zapoczątkowały pierwszy event Turbo Pomocy na Osiek Molo. Był on połączony z zaległą zrzutką Łukaszka, gdzie udało się nam uzbierać niecałe 4000 zł z kilku przejazdów w fotelu pasażera:
https://www.facebook.com/events/699799640755682

Ponad 35 samochodów, super atmosfera, trochę chaosu w organizacji po mojej stronie. Może nie mieliśmy jakiś #exoticcars, ale przecież nie auta są najważniejsze tylko ludzie i szczytny cel. Zdjęcia z wydarzenia Osiek Molo znajdziecie w linku oraz w komentarzach pod albumem:
https://www.facebook.com/b3tour/photos/?tab=album&album_id=3520748957939266Z kolei przed nami event nr 2 ze startem na Kocierzu do którego serdecznie zapraszam:
https://www.facebook.com/events/586085598707842

Nasz obecny cel połączony z poprzednią zbiórką będzie kontynuowany jeszcze przez kilka kolejnych eventów: 
https://zrzutka.pl/z/turbopomoc

Dodatkowo jednak chcemy połączyć się ze zrzutką dla Miłoszka:
https://zrzutka.pl/bm9c65

Dostałem zgodę z serwisu Zrzutka.pl na podpięcie zbiórki do opisu tej #turbopomoc i teraz wpłaty będą trafiały w większej części na rehabilitację oraz zakup sprzętu medycznego, tak żeby pomóc rodzicom uzbierać szybciej końcową kwotę.

Samochody na licytacje przejazdów w fotelu pasażera na trasie:
Kocierz – Żywiec – Bielsko – Kęty – Andrychów – Kocierz
wrzucam tutaj: https://b3tour.pl/garaz

Co raz więcej osób oraz firm jest zainteresowanych pomocą. Dlatego też utworzyłem grupę, w której będziemy dodawać różne rzeczy na licytacje i działać wspólnie przy nadchodzących zbiórkach:
https://www.facebook.com/groups/307387113730157

Połączenie hobby, pasji i szczytnego celu przerodziło się zatem w fajną inicjatywę, która będzie nabierać rozpędu. Eventy tego typu są świetną okazją do zdobywania kontaktów, poznawania super osób i nawiązywania współpracy między firmami uczestniczącymi w akcjach.

Chcesz wstąpić do #TurboPomocTeam - obserwuj grupę oraz Facebooka z Instagramem. Na każde wydarzenie możesz zgłaszać swój samochód w trzech opcjach:

  • licytacja przejazdu w fotelu pasażera (jedno lub 2-3 miejsca dla większych aut),
  • licytacja przejazdu w fotelu kierowcy (wtedy wymagana umowa),
  • samo uczestnictwo w evencie i podstawienie auta dla większego zasięgu zbiórki.

Możliwe, że we wrześniu wspólnie z Krakowiacy i Górale oraz Hypercars.pl zorganizujemy jeszcze inny typ akcji charytatywnej. Przejazd na dłuższej trasie -> z Zatora do Krakowa i kolejno do Zakopanego. Szczegóły wkrótce zostaną omówione między poszczególnymi CEO i podane do wiadomości na Facebooku.

Pamiętajmy, że warto pomagać. Tym bardziej teraz, w problematycznym okresie po „pandemii”. Kryzys ukrywany przez propagandę w niektórych mediach staję się jednak co raz bardziej odczuwalny dla wielu firm. Sporo osób straciło pracę i nie wygląda to ciekawie. Zbiórki na cele charytatywne mocno przez to ucierpią, bo teraz nie każdy jest w stanie przelewać jakaś sumę na szczytny cel. Wspólne działania + odpowiednia grupa ludzi będzie miała większą siłę przy jakiejkolwiek pomocy niż ta, która miałaby przyjść od naszych rządzących… A więc:

NEWSLETTER
dołącz do nas

Zapisz