RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ! #TURBOPOMOC reaktywacja 2021

blog
2021-02-02

94 636 zł, znani youtuberzy i najlepsze samochody z całej Polski – tak w dużym skrócie wyglądał nasz 2020 rok.
Chcesz wiedzieć jak zostać członkiem naszej #TURBORODZINY i jakie niespodzianki przygotowujemy w tym roku?
A zatem – po kolei...


TAK TO SIĘ ZACZĘŁO!

Gdy w 2016 rok startowałem z pomocą charytatywną dla potrzebujących, realizując przejazdy w moim Audi S5, nie przyszło mi do głowy, że przerodzi się to w tak wspaniałą i dużą akcję. Kolejne trzy lata tego typu działań pokazywały mi coraz większy potencjał łączenia motoryzacji z pomocą innym. Jaki był dalszy rozwój wydarzeń? Odsyłam Was do jednego z artykułów:

https://b3tour.pl/blog/eventy-charytatywne-turbopomoc


ILE NAZBIERALIŚMY I KOMU POMOGLIŚMY W 2020 R.?

Mimo wielu przeciwności, rok 2020 zakończył się #TURBOsukcesem. Na naszych #TURBOeventach zebraliśmy łącznie ponad 94 636 zł, które przekazaliśmy okolicznym placówkom i stowarzyszeniom:

- Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych "Dać Szansę" w Wadowicach
- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kaczynie
- Towarzystwo Przyjaciół Dzieci
- Koło Dzieci Niepełnosprawnych w Wadowicach

Pozostali beneficjenci to wspaniałe dzieciaczki – Lenka, Łukaszek i Miłoszek. Ci mali #TURBObohaterowie także w tym roku pojawią się na naszych akcjach charytatywnych.

Każdy z tych maluchów, nadal potrzebuje naszej pomocy. Zdajemy sobie sprawę z tego, jaka sytuacja jest w kraju i jak ciężko rodzicom zebrać odpowiednie środki na leczenie i rehabilitację. Przykładowo: Lence nadal brakuje 290 000 zł na dwie ostatnie operacje wraz z rehabilitacją. Miłoszek potrzebuje jeszcze 12 000 zł, jednak z uwagi na proponowaną nową formę leczenia wzroku (obecnie nie widzi nic oprócz światła), kwota ta prawdopodobnie wzrośnie.


JAKIE PLANY NA TEN ROK?

Do naszej akcji dopisujemy Janka.
Janek to 13-letni chłopak z marzeniami. Od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce, które nie pozwala mu swobodnie się poruszać. Wszystkie liczne zabiegi i operacje w tym rizotomię na rdzeniu kręgowym, przeszedł bardzo dzielnie z nadzieją, że przyniosą większą samodzielność. Ale niestety samo się nie zrobi. Tylko dzięki systematycznej rehabilitacji może osiągać coraz więcej. Bardzo lubi szybkie samochody, jest fanem prędkości. Ale uwielbia też czytać i grać. Jest bardzo zdolnym uczniem. Razem z nim wierzymy, że marzenia się spełniają.
https://www.facebook.com/groups/307387113730157/permalink/451541302648070

A także Piotrka.
Piotrek to młody (22 lata) mieszkaniec Choczni, wielbiciel motoryzacji, który jeszcze nie zdążył rozwinąć swoich pasji. W sierpniu 2019r. uległ wypadkowi w drodze ze sklepu, niecały kilometr od domu. Niedawno został wybudzony ze śpiączki i teraz dodając mu naszego wsparcia przy intensywnej rehabilitacji zaczynamy wspólne działania.
https://www.facebook.com/JestesmyzPiotrkiem

Będziemy się starali pomóc równocześnie wszystkim, zbierając środki na jednej, oficjalnej zrzutce #TURBOPOMOC, dostępnej pod linkiem:

Na organizację i cele charytatywne zbiórek #TURBOPOMOC
Cele coraz większe, plany coraz bardziej śmiałe, ale tak właśnie ma to wyglądać. Jest potencjał, który wspólnie możemy wykorzystać. Jako jedna wielka rodzina znajomych, przyjaciół, którzy będą pomagali jak tylko się da - czy to samym uczestnictwem czy przekazaniem darowizny na daną zbiórkę.


Odstawmy na bok kłótnie, politykę i inne niewygodne "przekonania". #TURBOPOMOC ma nas jednoczyć, a nie dzielić. To akcja, która nie jest konkurencją dla nikogo ani dla niczego. Pomoc to nie rywalizacja i cyferki. Mamy wspólny cel, łączymy siły i pomagamy na tyle, na ile możemy. RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ.

Przejrzystość działań i zbiórek będzie podparta utworzeniem fundacji #TURBOPOMOC. Prowadzeniem jej od strony prawnej, zajmie się Kancelaria Adwokacką Gatner & Gatner. Do tego powstanie odpowiednia strona fundacji. Tym samym, już teraz szukam osób i firm, które pomogą przy budowie serwisu, dedykowanego naszym działaniom i zbiórkom charytatywnym, tj.: zapisy uczestników, zgłoszenia, trwające/przyszłe akcje, sklep z gadżetami, z którego dochód będzie przeznaczony na zrzutkę, licytacje usług/przedmiotów/voucherów od firm zainteresowanych pomocą, materiały foto / video, blog z artykułami, etc.

Kolejne działania to już organizacja i termin pierwszego eventu, rozpoczynającego cykl zbiórek #TurboPomoc.

Planowo odbędzie się w dniach 9-11 kwietnia:

9 kwietnia - Warszawa - od godziny 18:00 do 20:00 licytacje i przejazdy charytatywne na mieście. Dodatkowo licytacje przedmiotów, voucherów od naszych partnerów i zaprzyjaźnionych firm. Na zakończenie wspólny przejazd po stolicy w #TURBOpeletonie.

10 kwietnia - Tor Jastrząb. Licytacje przejazdów w fotelu kierowcy lub pasażera w wybranych samochodach. Pokaz driftu oraz licytacje #drifttaxi m.in. z Buddą oraz Projektem 86 Drift Team.

11 kwietnia - Kocierz Hotel & SPA - główny event z licytacjami przejazdów w Turbo Peletonie na 75 km trasie górskimi drogami, licytacje 'przelotów' buggy na stoku narciarskim i wieloma innymi atrakcjami dla całych rodzin.

... a 1-2 tygodnie po rozpoczęciu sezonu będziemy wozić dzieciaki z domów dziecka i innych placówek, które zostały zgłoszone przez Jakuba do wspólnej akcji #TURBOwrażenia. Sportowe auta w gotowości :)


ZOSTAŃ #TURBPOMOCNIKIEM - ZGŁOSZENIA TYLKO DO KOŃCA LUTEGO!

Do końca lutego chcielibyśmy zamknąć temat zgłoszeń uczestników i ich samochodów. Uczestnictwo jest darmowe, nie ma żadnego wpisowego. Oczywiście można dodatkowo wesprzeć zbiórkę na naszej oficjalnej zrzutce. To samo tyczy się wstępu na dowolny event #TURBOPOMOC – dla wszystkich jest on darmowy.

Licytacje przejazdów w samochodach zostaną rozdzielone. Teraz nasz słynny #TURBOPELETON zostanie uszczuplony i już przy samych zgłoszeniach, kierowcy będą decydować czy jadą z nami w wyznaczoną trasę, czy zostają na miejscu jako expo-atrakcja lub, by licytować krótkie przejazdy w okolicach Kocierz Hotel & SPA.


CZY TO WSZYSTKO?

Zdecydowanie nie! Drugi planowany event to 3-dniowy przejazd po Polsce na przełomie lipca / sierpnia. Trasa ma mieć kształt serca. To wymaga już grubszej organizacji z naszej strony, połączonej ze spotkaniami w kilku wybranych miastach Polski. Tam odbędą się licytacje przejazdów i pewnie kilka innych atrakcji.

W planach jest jeszcze trip na zakończenie wakacji, ze startem w Krakowie I metą w Zakopanem.

Bądźcie cierpliwi – wkrótce będziemy mieć wiecej informacji.

Jak rozwiną się nasze akcje w ciągu kilku najbliższych lat? Zobaczymy. Na pewno główna pomoc będzie się opierała, jak do tej pory, na zbiórkach dla osób potrzebujących. Nie wykluczamy jednak innych ważnych zbiórek, np. dla zwierzaków ze schronisk.WSPÓŁPRACA I PARTNERZY AKCJI

W tamtym roku praktycznie całość kosztów organizacji została pokryta przez Perufmerię EUFORIA. Inicjatywę wsparły także zaprzyjaźnione firmy - m.in. Salon Wiktoria, Delikatesy Bingo. Od 2021 planujemy zwiększyć ilość działań oraz atrakcji, więc potrzebujemy dodatkowcyh osób oraz firm, które będą chciały z nami współpracować i zostać partnerami #TURBOPOMOCY.

Do nagłośnienia i promocji akcji będziemy potrzebowali dosłownie każdego. Szukamy grafików, fotografów, filmowców, których materiał będziemy mogli później wykorzystać. Forma współpracy do ustalenia. Czasy nie są łatwe – jestem pewien, że możemy sobie pomóc nawzajem.


DOŁĄCZ DO AKCJI I ZAPROŚ ZNAJOMYCH – NIECH SIĘ #TURBOWIEŚĆ NIESIE!
https://www.facebook.com/groups/307387113730157
https://www.facebook.com/TurboPomoc-100624781739323
https://www.instagram.com/turbopomoc


ZOBACZ #TURBOMATERIAŁ i WIDEO Z OSTANICH AKCJI:
https://youtu.be/FDWjQX_195Y
https://youtu.be/Byeya8ZTF84

 
 
 
 
 
 
 
 
NEWSLETTER
dołącz do nas

Zapisz